Akcesoria

Oferowane akcesoria, w zależności od rodzaju, dopełniają urządzenia umożliwiając stworzenie kompletnego systemu lub po prostu gwarantują właściwy i bezpieczny montaż. Każde z akcesoriów posiada przemyślaną budowę, a użyte do ich produkcji materiały prezentują najwyższą jakość.

Żaluzja grawitacyjna GS

Żaluzja grawitacyjna zaprojektowana została z myślą o zakończeniach kanałów wentylacyjnych, a w szczególności tych, które wyrzucają powietrze z budynku na zewnątrz. Przeznaczona jest do montażu na ścianie/elewacji. Wymuszony przepływ powietrza w kanale (np. przez wentylator) unosi żaluzje grawitacyjne, co w efekcie powoduje wyrzut zużytego powietrza. W przypadku braku tego ruchu, konstrukcja kratki zapewnia ochronę przed cofaniem się powietrza, z powrotem do budynku. W okresie zimowym żaluzja zapobiega stratom ciepła przez niezamknięty otwór wentylacyjny.

Konsola obrotowa HC

Konsola obrotowa to element montażowy do nagrzewnic z serii HC. Dzięki jej zastosowaniu można obracać urządzenie w poziomie w zależności od aktualnych potrzeb użytkowników.

Tacka na skropliny

Tacka na skorpliny to asortyment przeznaczony do nagrzewnic z serii HC. W przypadku używania nagrzewnic w funkcji chłodzenia, umożliwia odprowadzanie powstającego kondensatu.

Konsola obrotowa S

Konsola obrotowa to element montażowy do nagrzewnic z serii S. Dzięki jej zastosowaniu można obracać urządzenie w poziomie w zależności od aktualnych potrzeb użytkowników.

Uchwyty montażowe S

Uchwyty montażowe są dedykowane do nagrzewnic w stalowej obudowie z serii S. Akcesoria te umożliwiają montaż urządzenia do ściany lub sufitu pod pożądanym kątem nachylenia. 

Filtr EU3 FEU

Zastosowanie filtra zapobiega przedostawaniu się do pomieszczenia wraz ze świeżym powietrzem zanieczyszczeń takich jak piasek, pyłki roślin itp. Akcesorium jest przeznaczone do użytku wraz z komorą mieszania.

 

recuperation

Czerpnia ścienna WI

Czerpnia ścienna przeznaczona jest do montażu na elewacji budynku. Zabezpiecza komorę mieszania przed przedostawaniem się do jej wnętrza np. liści, śniegu, deszczu itp.

Przewody elastyczne HC 3/4”

Przewody elastyczne umożliwiają podłączenie urządzeń do instalacji hydraulicznej. Dzięki elastycznej budowie, pozwalają na swobodne doprowadzenie czynnika grzewczego do wymiennika w miejscach trudno dostępnych. Dodatkowo umożliwiają obrót urządzenia zamontowanego na konsoli obrotowej, co byłoby niemożliwe w przypadku „sztywnego” montażu. Średnica przewodu została dopasowana specjalnie pod zakresy natężeń przepływu występujące w nagrzewnicach.

Czerpnia dachowa RI

Czerpnia dachowa przeznaczona jest do montażu na dachu budynku. Zabezpiecza komorę mieszania przed przedostawaniem się do jej wnętrza np. liści, śniegu, deszczu itp.

Wspornik montażowy MB

Wspornik montażowy to element montażowy do komór mieszania z serii MC. Zastosowanie go umożliwia przytwierdzenie komory do przegrody budowlanej.
Zestaw składa się z dwóch wsporników MB.

Kanał przejściowy

Kanał jest niezbędny podczas montażu komory mieszania MC, ponieważ jego montaż umożliwia wykonanie przejścia przez ścianę lub sufit. Posiada ruchomą ramkę, co pozwala na przycięcie kanału odpowiednio do grubości przegrody.

Podstawa dachowa

Akcesorium to dedykowane jest wentylatorom dachowym z serii STORM. To właśnie na podstawie dachowej należy montować te urządzenia.
Podstawa dachowa występuje w trzech wersjach:
– zwykłej,
– izolowanej,
– izolowanej z kulisą tłumiącą, pochłaniającą hałas.

Płyta adaptacyjna górna/dolna

Płyta adaptacyjna przeznaczona jest do stosowania wraz z wentylatorami dachowymi STORM i podstawami dachowymi. Umożliwia przyłączenie wywiewnego przewodu wentylacyjnego wyprowadzającego powietrze na zewnątrz. Może być umiejscowiona pod podstawą dachową lub bezpośrednio na niej.

Jednostopniowa nagrzewnica wstępna INSPIRO

Nagrzewnica wstępna przeznaczona jest do montażu w przewodach wentylacyjnych. Stosowana jest w celu zapobiegania zamrożeniu wymiennika w rekuperatorze. Zanim więc powietrze z zewnątrz trafi do urządzenia, powietrze ogrzewane jest przez nagrzewnicę wstępną. Nagrzewnica jest przeznaczona do rekuperatorów z serii INSPIRO.

Jednostopniowa nagrzewnica kanałowa ze sterownikiem

Jednostopniowa nagrzewnica kanałowa ze sterownikiem przeznaczona jest dla takich modeli z naszej oferty jak: rekuperatory INSPIRO, rekuperatory INSPIRO BASIC oraz rekuperatory VERTIC. Nagrzewnica umożliwia podgrzanie powietrza, które przez nią przepływa, do zadanej temperatury (zgodnie z kierunkiem przepływu). Odbywa się to dzięki układowi sterującemu nagrzewnicy, który porównuje temperaturę mierzoną przez czujnik z temperaturą zadaną przez użytkownika.

Dwustopniowa nagrzewnica wtórna INSPIRO

Nagrzewnica wtórna przeznaczona jest do montażu w przewodach wentylacyjnych za króćcem nawiewnym. Umożliwia osiągnięcie komfortowej temperatury powietrza nawiewanego. Urządzenie jest przeznaczone do rekuperatorów z serii INSPIRO. Dobrze dobrana nagrzewnica powinna być w stanie ogrzać przepływające przez nią powietrze o ok. 5°C ( na pierwszym stopniu grzewczym) lub 10°C ( na drugim stopniu grzewczym).

Filtr EU7 VERTIC

Filtry EU7 przeznaczone są do rekuperatorów zarówno z serii VERTIC. Filtry te odpowiedzialne są za oczyszczanie powietrza przepływającego przez rekuperator.

Filtr EU7 INSPIRO

Filtry EU7 przeznaczone są do rekuperatorów serii INSPIRO. Oczyszczają one  powietrze, które przepływa przez rekuperator.

Filtr EU9 INSPIRO

Filtr dokładny stosowany w celu oczyszczania powietrza nawiewanego przed wprowadzeniem go do pomieszczenia. Zatrzymuje większość zanieczyszczeń zawartych np. w smogu. Filtr stosowany w rekuperatorach z serii INSPIRO.

Filtr EU3 INSPIRO/INSPIRO BASIC

Filtr stosowany w celu wstępnego oczyszczania powietrza i zabezpieczenia wymiennika rekuperatora przed zapchaniem. Zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak piasek, pyłki roślin itp. Filtr stosowany w rekuperatorach z serii INSPIRO i INSPIRO BASIC.

Zawiesie typu-Z

Zawiesie typu Z umożliwia montaż urządzeń bądź elementów grzewczo-wentylacyjnych z zastosowaniem prętów gwintowanych (tzw. szpilek montażowych). Zawiesia wykonane są ze stali ocynkowanej, a zastosowane wibroizolatory zapewniają dodatkowe tłumienie drgań.