Rekuperator seria VERTIC

Rekuperator z serii VERTIC zapewnia mechaniczną wentylację z odzyskiem ciepła budynków takich jak domy mieszkalne, budynki użyteczności publicznej, kawiarnie, magazyny itd. Urządzenie to przeznaczone jest do montażu w pozycji pionowej. Zaawansowane technologicznie rozwiązania umożliwiają jego montaż bez konieczności jego zabudowywania. Rekuperator posiada wbudowany panel sterujący co znacznie ułatwia programowanie i zarządzanie jego funkcjami. W celu podniesienia skuteczności jego działania w zakresie oczyszczania powietrza, posiada on aż trzy rodzaje filtrów: filtr nawiewu, filtr wywiewu oraz filtr bypass’u. Rekuperator wyposażony jest w trzy filtry G4. Ich funkcją jest wstępne oczyszczenie powietrza przed wprowadzeniem go do pomieszczeń (filtr nawiewu i filtr bypassu) oraz zabezpieczenie wymiennika ciepła przed zabrudzeniem (filtr nawiewu i wywiewu). Urządzenie posiada przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenu. Materiał ten charakteryzuje się wysoką przewodnością cieplną, a także jest odporny na utlenianie i pleśń. Rekuperator z serii VERTIC posiada energooszczędne wentylatory EC z pięcioma predefiniowanymi biegami. Dzięki zaawansowanej elektronice prędkość obrotowa wentylatorów jest dostosowywana na bieżąco. Takie rozwiązanie zapewnia możliwie stały przepływ powietrza przez wymiennik i dalej przez kanały wentylacyjne. Zewnętrzna powłoka rekuperatora wykonana jest ze stali malowanej proszkowo, wnętrze urządzenia natomiast z polipropylenu spienionego (EPP). Dzięki zastosowaniu takich materiałów urządzenie charakteryzuje się wysoką szczelnością, a także izolacją akustyczną i termiczną.

Opis: Rekuperator seria VERTIC

Zastosowanie
Rekuperator serii VERTIC przeznaczony jest do budynków jak:

 • domy jedno i wielorodzinne,
 • budynki użyteczności publicznej,
 • obiekty gastronomiczne,
 • magazyny.

Parametry
Moc silnika: 170 – 480 W
Waga: 40 – 50 kg
Klasa energetyczna: A* (* według EU no. 1254/2014)
Głośność: 35 – 39 dB
Nominalny przepływ powietrza: 80 – 500 m3/h

Sterowanie
Rekuperator serii VERTIC posiada wbudowany panel sterujący umożliwiający kontrolę pracy urządzenia. Produkt posiada także czujniki stężenia CO₂ oraz wilgotności względnej. W ofercie posiadamy również inteligentny dotykowy panel sterujący VERTIC, który dodatkowo zwiększa funkcjonalność urządzenia, w tym umożliwia np. obsługę zewnętrznej elektrycznej nagrzewnicy kanałowej.

Zalety

 • solidna obudowa ze stali,
 • wewnętrzna izolacja wykonana z polipropylenu spienionego,
 • filtry wstępne G4 zabezpieczające wymiennik przed zabrudzeniem,
 • 5-biegowe wentylatory EC,
 • intuicyjny panel sterujący wbudowany w urządzenie,
 • harmonogram zasilania,
  automatyczny „bypass”,
 • czujnik stężenia CO₂ /czujnik wilgotności względnej.

Specyfikacja techniczna

  VERTIC 250 VERTIC 350 VERTIC 500
Kod produktu INSPIRO150-1972 INSPIRO250-1973 INSPIRO350-1974
Nominalny przepływ powietrza [m3/h] 80 - 250 100 - 350 105 - 500
Prąd znamionowy [A] 1,0 1,9 2,9
Maksymalna sprawność temperaturowa [%] 94 95 94
Napięcie/Częstotliwość zasilania [V/Hz] 230/50 230/50 230/50
Moc silnika [W] 137 272 412
Stopień ochrony silnika X2 X2 X2
Waga netto [kg] 40 40 50
Głośność [dB] 35 37 39
Klasa efektywności energetycznej A A A

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

Chcesz dołączyć do grona 98% zadowolonych Klientów? Chcesz kupić nasze produkty do dalszej odsprzedaży? Jesteś projektantem? Instalatorem? Chcesz nawiązać współpracę B2B na korzystnych warunkach?

Zadzwoń lub napisz!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
=