DESTRATYFIKATOR

Destratyfikator (mieszacz powietrza) jest urządzeniem, które wymusza napływ ciepłego powietrza z górnych stref pomieszczenia. W ten sposób ogrzewane (lżejsze) powietrze kierowane jest skutecznie ku dołowi. Mieszacz powietrza pozwala zatem szybko przetransportować ciepłe powietrze do miejsc, gdzie szczególnie pożądany jest komfort cieplny (w dolnych strefach pomieszczeń, w których przebywamy). Na jakich zasadach działa dokładnie destratyfikator?

Otóż destratyfikator wyrównuje różnice temperatur powstających pomiędzy górną a dolną strefą obiektu, odwracając proces konwekcji. Tego typu mieszacz powietrza powinien zostać zamontowany przede wszystkim w miejscach wielkogabarytowych i pomieszczeniach przemysłowych, takich jak hale produkcyjne, hurtownie czy magazyny. Obiekty te, ze względu na swoją specyfikę konstrukcyjną, z założenia narażone są na szczególne ograniczenia w dystrybucji ciepła. Skutecznie przeciwdziała im właśnie destratyfikator.

Reventon 15 (3)
Reventon 15 (2)
Reventon 15 (1)

Destratyfikator wpływa pozytywnie na ekonomikę ogrzewania 

Destratyfikator to rozwiązanie skutecznie chroniące pomieszczenie przed utratą ciepła, które to naturalnie gromadzi się w górnych partiach pomieszczenia i może tym samym skutkować stratami energii przez strop. Mieszacz powietrza, kierując ciepłe powietrze z powrotem do strefy przebywania ludzi, a zatem do dolnej strefy pomieszczenia, wyrównuje temperaturę w wysokich przestrzeniach. Destratyfikator generuje więc wymierne oszczędności eksploatacyjne i szybką poprawę komfortu cieplnego.

Realne zyski przy użyciu mieszacza powietrza

Destratyfikator wpływa również na szybsze rozgrzewanie pomieszczenia po spadku temperatury na skutek tzw. osłabienia nocnego. Krótszy czas nagrzewania pozwala obniżyć koszty paliwa niezbędnego do rozruchu i osiągnięcia oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu. Jest to szczególnie efektywne w pomieszczeniach o dużych rozmiarach. Destratafikator nawiewa ciepłe powietrze (znajdujące się w górnej strefie pomieszczenia) do poziomu strefy przebywania ludzi, zapewniając redukcję temperatury pod stropem.

Optymalne działanie urządzenia, jakim jest mieszacz powietrza, osiągniemy wyłącznie w przypadku jego prawidłowego montażu – pionowego, pod sufitem – a zatem w taki sposób, aby strumień powietrza kierowany był w stronę podłogi.

ZASTOSOWANIE

  • Mieszacze powietrza stosuje się w halach produkcyjnych, magazynowych i centrach logistycznych.
  • Okrągła nakładka 360°: materiał wykończenia stal ocynkowana. Umożliwia równomierny przepływ powietrza w pomieszczeniu. Obudowa wykonana z polipropylenu spienionego EPP.
  • Wydajność wentylatora 5100 m3/h.
  • Wentylator 3-biegowy o stopniu ochrony IP54, spełnia europejskie normy ErP 2015.

NASZE INNE PRODUKTY

Nagrzewnica wodna Standard

Nagrzewnica wodna seria HC w obudowie EPP

Nagrzewnica wodna Standard + dyfuzor

Nagrzewnica wodna seria HC w obudowie EPP+ konfuzor

Nagrzewnica wodna Standard

Nagrzewnica wodna Farmer HCF

Reventon 15 (3)

Destratyfikator HC-3S

Nagrzewnica wodna w stalowej obudowie seria S

Nagrzewnica wodna seria S w stalowej obudowie

farmer

Nagzrewnica wodna seria Farmer MC w stalowej obudowie

kurtyna elektryczna

Kurtyny elektryczne AERIS

kurtyna wodna

Kurtyna wodna AERIS

300-1

Wentylator osiowy FR z siatką ochronną

Wentylatory osiowe

Wentylator osiowy FR w kwadratowej obudowie

300-2

Wentylator osiowy kanałowy FR

Duct fan

Wentylator kanałowy FR