DESTRATYFIKATOR

Destratyfikator (mieszacz) jest urządzeniem, które wymusza napływ powietrza z górnych stref pomieszczenia. W ten sposób ogrzewane powietrze kierowane jest skutecznie ku dołowi. Mieszacz pozwala więc szybko przetransportować je do miejsc, gdzie szczególnie pożądany jest komfort cieplny. Destratyfikator wyrównuje różnice temperatur powstających pomiędzy górną a dolną strefą obiektu, odwracając proces konwekcji. Jego montaż jest szczególnie zalecany w miejscach wielkogabarytowych i pomieszczeniach przemysłowych np. w halach produkcyjnych, hurtowniach czy magazynach. Te, ze względu na swoją specyfikę z założenia narażone są na szczególne ograniczenia dystrybucji ciepła, którym przeciwdziała mieszacz powietrza.
Destratyfikator bezpośrednio wpływa na ekonomikę ogrzewania. Chroni pomieszczenie przed utratą ciepła, które naturalnie gromadzi się w górnych partiach pomieszczenia i może skutkować stratami energii przez strop. Mieszacz powietrza, kierując je z powrotem do strefy przebywania ludzi, wyrównuje temperaturę w wysokich przestrzeniach, co daje wymierne oszczędności eksploatacyjne i szybką poprawę komfortu cieplnego.

​<h2 class=”h2-50″>Realne zyski przy użyciu mieszacza powietrza</h2>
Destratyfikator wpływa również na szybsze rozgrzewanie pomieszczenia po spadku temperatury na skutek tzw. osłabienia nocnego. Krótszy czas nagrzewania pozwala obniżyć koszty paliwa niezbędnego do rozruchu i osiągnięcia oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu. Jest to szczególnie efektywne w pomieszczeniach o dużych rozmiarach. Destratafikator nawiewa ciepłe powietrze (znajdujące się w górnej strefie pomieszczenia) do poziomu strefy przebywania ludzi, zapewniając redukcję temperatury pod stropem.
Optymalne działanie destratyfikatorów osiąga się wyłącznie w przypadku prawidłowego montażu – pionowego, pod sufitem – w taki sposób, aby strumień powietrza kierowany był w stronę podłogi.

Reventon 15 (3)
Reventon 15 (2)
Reventon 15 (1)

ZASTOSOWANIE

Mieszacze powietrza stosuje się w halach produkcyjnych, magazynowych i centrach logistycznych.

Okrągła nakładka 360°: materiał wykończenia stal ocynkowana. Umożliwia równomierny przepływ powietrza w pomieszczeniu. Obudowa wykonana z polipropylenu spienionego EPP.

Wydajność wentylatora 5100 m3/h.

Wentylator 3-biegowy o stopniu ochrony IP54, spełnia europejskie normy ErP 2015. 

NASZE INNE PRODUKTY

Nagrzewnica wodna Standard

Nagrzewnica wodna seria HC w obudowie EPP

Nagrzewnica wodna Standard + dyfuzor

Nagrzewnica wodna seria HC w obudowie EPP+ konfuzor

Nagrzewnica wodna Standard

Nagrzewnica wodna Farmer HCF

Reventon 15 (3)

Destratyfikator HC-3S

S3

Nagrzewnica wodna seria S w stalowej obudowie

farmer

Nagzrewnica wodna seria Farmer MC w stalowej obudowie

kurtyna elektryczna

Kurtyny elektryczne AERIS

kurtyna wodna

Kurtyna wodna AERIS

300-1

Wentylator osiowy FR z siatką ochronną

300

Wentylator osiowy FR w kwadratowej obudowie

300-2

Wentylator osiowy kanałowy FR

Duct fan

Wentylator kanałowy FR